Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Vývoj miminka: Novorozeně - 1.měsíc
Vendulka

Vývoj miminka: Novorozeně - 1.měsíc

Nelekejte se: Místo aby vaše novorozeně na váze přibíralo, ukazuje váha den ode dne méně.

Na konci prvního týdne může miminko ubýt na váze 200 gramů, někdy dokonce i více. Přesto nemusíte mít obavy, neboť váhový úbytek zhruba 15% je úplně normální.

V prvních dnech má miminko dost práce s tím si zvyknout na nové prostředí. Sání, polykání a trávení by tento proces pouze rušily. Ještě v mateřském lůně je miminko na fázi hladu připravováno. Má uloženo energetické rezervy, které po narození spotřebovává. Většina dětí se během dvou až tří týdnů dostane opět na porodní váhu.

NovorozenecV prvním měsíci je vše vlastně taková příprava. Novorozeně je v prvních týdnech plně zaneprázdněno svým okolím, na které si postupně zvyká. Ještě nemá ani rytmus dne a noci. V tomto období ještě miminko nespí nijak zvlášť dobře, a to proto, že si na svůj spací režim musí zvyknout. Také probuzení může v této době působit spíše jako šok, neboť tento proces spánku vyžaduje určitý cvik. Novorozenci spí v prvním měsíci asi 20 hodin denně, ačkoliv tento údaj je třeba brát s rezervou, neboť může docházet i k jistým odchylkám.

Vyložení "krátkodobý spáči" potřebují pouze deset až čtrnáct hodin spánku. Spánek znamená pro novorozence osobní ochranu, aby on sám a jeho organismus nebyl mnohými okolními vlivy přetížen. Je to instinktivní reflex, tak jakože okamžitě hledá zdroj potravy poté co mu pohladíte tvář. Zrovna tak začne instinktivně sát, když mu prstem přejedete přes rtíky. Miminka se ještě mimo to umí velmi silně chytit. Tento hmatový a úchopový reflex pomáhal lidstvu přežít, novorozenci pomáhá poznávat okolí. Zmizí po třech až čtyřech měsících.

Další reflexy mhouření, dýchání, polykání, kašlání a kýchání mu zůstanou na celý život.

Miminko má ještě světle modré, mírně zastřené oči, velmi citlivou pleť a velmi rychle se unaví, také při pití. Na konci prvního měsíce však tyto znaky ustupují.

Vaše miminko žije nyní prostřednictvím úst a uší, má rádo klid, koupel a teplo. Červená a oranžová jsou jeho oblíbenými barvami které mohou působit uklidňujícím dojmem. Barva může v prvních týdnech působit podnětně. Miminko ještě nepotřebuje žádné hračky. Nepotřebuje nic víc než pohodlí a své rodiče. Dítě, které nezažívá častý tělesný kontakt a něhu, strádá nejen psychicky ale i duševně!

Více naleznete na stránkách www.miminko.com


 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek