Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Hubnutí neznamená hladovět
Vendulka


Hubnutí neznamená hladovět

Při hubnutí je v první řadě nutné zajistit adekvátní příjem energie – takový, který bude nižší než energetický výdej. Naše tělo vydá určité množství energie na udržení základních životních funkcí. Tato část výdeje se nazývá bazální metabolismus.
K tomu musíme připočíst ještě energii spotřebovanou pohybem a energii nutnou k trávení potravy. Celkově tedy vydáme (záleží na pohlaví a tělesné konstituci) každý den něco mezi 6 500 – 13 000 kJ. Většina lidí hubne při příjmu 4 000 – 6 000 kJ. Jestliže tedy snížíte příjem energie na 5 000 kJ k hubnutí musí dříve nebo později dojít. Není ale strategicky výhodné hned na začátku nasadit ten nejpřísnější režim. Hubnutí jde sice zpočátku velmi rychle, organismus se však brzy adaptuje na změnu a odmítá hubnout dále.

Glykemický index potravin – Nakolik ovlivňuje pocit sytosti?
Lidé při hubnutí podceňují vliv složení stravy při hubnutí a má za to, že stačí hlídat energetickou hodnotu nebo obsah tuku v jídelníčku. Jestliže však patří k těm, kteří jsou citliví na výkyvy hladiny cukru v krvi, trápí se při každém redukčním režimu hlady a zcela samozřejmě po krátké době selhávají. Kolikrát jste již slyšeli „Nemám na hubnutí silnou vůli“ Chyba ! Není ani tolik zapotřebí mít silnou vůli, jako spíše umět si jídelníček naplánovat tak, abychom hlad poci?ovali jen minimálně nebo vůbec.

Vysoký GI mají a tedy nevhodné při hubnutí jsou:
bílé pečivo, bílá rýže, brambory pečené v troubě, houskové knedlíky, instantní bramborová kaše, rozvařené těstoviny (al dente jsou v pořádku), sladkosti, pivo, likéry.Zdroj.
Jak hubne labužník, Grada, Václava Kunová, Vladimír Poštulka
 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek