Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Má váš pes nebo kočka problémy s kůží? Neexperimentujte!
spoluprace

Má váš pes nebo kočka problémy s kůží? Neexperimentujte!

Kožní problémy jsou nejčastějším důvodem návštěvy veterináře u psů a koček a tvoří až čtvrtinu všech případů, kterými se veterinář zabývá. Jedním z nejvýznamnějších faktorů, které každodenně ovlivňují stav kůže, je výživa. Proto je snížení tohoto alarmujícího čísla hlavně v rukou majitelů zvířat, nebo? právě výživu mohou velmi výrazně ovlivnit.O krásnou a hebkou srst svého mazlíčka usiluje každý. Pokud má ale zvíře srst matnou, špatně přelínává, vypadávají mu chlupy, tvoří se holá místa, kůže je šupinatá nebo zarudlá, ani ten nejlepší přípravek na srst většinou nepomůže, přestože majitelé kupují speciální šampony, drahé výživové doplňky nebo zkoušejí speciální a zaručené recepty.
Přitom by často stačilo zamyslet se nad správnou výživou a navštívit veterináře, který zvíře vyšetří a obvykle doporučí změnu ve výživě, která konkrétně u potravinových alergií a nesnášenlivostí vyvolá rychlý a dramatický posun k lepšímu.

Až pětinu alergických onemocnění kůže u psů a koček tvoří potravinové alergie, které se velmi často objevují do jednoho roku věku, a to nejčastěji po konzumaci hovězího masa, mléčných produktů a pšenice. Alergie na krmivo nebo nesnášenlivost některých složek krmiva vyvolávají u zvířat velké množství kožních a zažívacích problémů, které jsou pro ně velmi bolestivé a nepříjemné.
„Nejvýraznějším příznakem je především svědivost, která je právě pro alergické kožní reakce typická,“ konstatuje MVDr. Sylva Havelková, a doplňuje: „Mnoho majitelů bohužel přichází do ordinace až ve chvíli, kdy se zvíře drbe téměř neustále.“

V případě, že má zvíře matnou srst, nadměrně líná nebo má příliš suchou kůži, je vhodné podávat mu speciálního krmivo s upraveným složením, jako je například Hill’sTM Science PlanTM Sensitive Skin. Obsahuje více bílkovin, které jsou navíc vysoce kvalitní, poskytují tedy dostatek živin pro růst srsti a obnovu kožních buněk. Vysoký obsah omega-3 a omega-6 mastných kyselin ve správném úzkém poměru výrazně zmírňuje svědivost a zánětlivé reakce, navíc pomáhá zabraňovat infekci a zlepšuje vzhled srsti a hladký povrch kůže. Antioxidanty pak chrání kožní buňky před poškozením a posilují imunitní systém.

Pokud je diagnostika problému složitější, využije veterinář osvědčeného pomocníka – hypoalergenní krmivo, jako je například Hill’sTM Prescription DietTM z/dTM ultra low allergy. Obsahuje hydrolyzovanou bílkovinu, jejíž molekuly jsou tak malé, že je imunitní systém zvířete nedokáže zachytit, a kromě těchto hydrolyzátů už žádnou jinou bílkovinu neobsahuje.
Pokud zvíře skutečně trpí alergií na potravu, nastává výrazné zlepšení jeho stavu už po několika dnech podávání tohoto krmiva. Předepsaný dietní režim musí majitel přísně dodržovat a nenarušovat jej ani pamlsky.

Kožní změny související s nesprávnou výživou bývají k nerozeznání od jiných běžných onemocnění, proto je velmi důležitá správná diagnostika zkušeného veterináře, který provede kompletní vyšetření a vyloučí případné choroby. Dalšími častými kožními problémy u psů a koček jsou plísně, kožní nádory, poškození parazity či ztráta imunity.
 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek