Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Slaďoučký recept: Piškotový ježek
spoluprace

Slaďoučký recept: Piškotový ježek

Mezi tradiční výrobky rodinné společnosti Manner, patří již řadu let oblíbené a osvědčené Manner - vaječné piškoty, upečené z nejjemnějšího těsta s lehce zrnitou vrstvou cukru na povrchu. Nejen, že jsou žádanou přísadou na pečení či vaření, ale zároveň jsou vynikající jako malé občerstvení třeba ke kávě, nebo jako svačinka pro malé děti.


Při výrobě nejsou používány žádné aromatické látky, barviva, ani konzervační přísady. Proto jsou ideální pro přípravu nejrůznějších dětských dezertů.

„Společnost Manner zaujímá vedoucí místo na trhu nejen ve výrobě vaflí, nejrůznějších oplatek, perníčků a čokolády, nýbrž i ve výrobě piškotů,“ říká Ale Aldo Koláček, marketingový a obchodní ředitel společnosti Manner. „Základem piškotového těsta je mouka a vejce. Na kvalitě výrobků si velmi zakládáme, a proto při výrobě vaječných piškotů používáme výhradně vajíčka z volného chovu,“ dodává Ale Aldo Koláček.

Tradice pečení piškotů má dlouhou historii. Již koncem patnáctého století byly piškoty oblíbenou pochoutkou šlechty na vévodském dvoře Savoyen ve Francii. Pekaři je tehdy vynalezli u příležitosti návštěvy francouzského krále. I dnes nalezneme piškoty snad v každé domácnosti. Jsou ideální rychlou svačinkou nebo základem pro mnoho moučníků, jako například oblíbené Tiramisu. Manner Vám nyní přináší tip na dortík pro děti, který nejen potěší jejich jazýčky, ale rovněž vykouzlí dětský úsměv na tváři.

Ježek z piškotů

Přísady:
1/2 balení čokoládového pudingového prášku
1/4 l mléka
10 dkg Manner-čokolády
cca. 40 kusů Manner-vaječných piškotů
1/8 kg másla
5 dkg moučkového cukru
10 dkg mandlí
rybízová marmeláda
kandované třešně jako očička (lze nahradit lentilkami)

Příprava:
Uvaříme puding z prášku a mléka. Rozpustíme v něm Manner-čokoládu. Ušleháme máslo
s moučkovým cukrem a přimícháme vychlazený puding. Manner-vaječné piškoty vyložíme na papír a natřeme silnou vrstvou krému. Piškoty potřeme rybízovou marmeládou a potřenou stranou položíme na krém. Horní stranu pokapeme mlékem. Pak dáme vrstvu krému
a několikrát opakujeme. Každou vrstvu uděláme trošku menší, takže vznikne tvar ježka. Potřeme krémem, necháme špičku jako čumáček. Dáme na několik hodin do chladu. Půlky oloupaných mandlí nakrájíme jako bodliny a na závěr uděláme očička.
 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek