Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Celebrita nejen Vánoc
spoluprace


Celebrita nejen Vánoc
Autorka: Libuše Čiháková

Jak doopravdy vypadala Panenka Marie se můžeme jen dohadovat. Někdo ji vypodobnil v modrých nadýchaných šatech, někdo v přehozu z pytloviny, jiný jako mladičkou dívenku s rozpuštěnými vlasy, další jako usedlou dámu v šátku položeném přes hlavu. Ono ani nezáleží na tom jak vypadala.Důležitější je, že se pro svět stala předobrazem ženství a s Jezulátkem v náruči i mateřství. Na obrazech je vypodobněna jako krásná a jemná žena - matka spasitele světa. A jestli byla černé či bíle pleti je přece nepodstatné.


Když hydrometeorologická předpověď říká, že budou Vánoce na blátě, posmutníme. V duchu se loučíme s Ladovskou zimou, kdy sněhová peřina leží na krajině, mráz štípe do tváří a sníh křupe pod nohama. Kdy ptákům sypeme do krmítka a na vesnici srnkám do krmelce. Kdy z tepla domova provoněného vanilkou pozorujeme sněhové vločky. Mám ráda tento čas a těším se na něj.
Před více jak dvěma tisíciletími v městě Betlémě se v chlévě na seně narodil matce Marii a otci Josefovi malý Ježíšek. Nevím jestli v té době tam byl zrovna sníh, ale co vím určitě, byla tam chudoba. Křestané, kteří se dočkali naplnění slov proroka o spasiteli, přispěli chudé rodině čím jen mohli. Pohled na betlém říká, že jedni přinesli vánočku, jiní slepici, další ovečku, ovoce, kožíšek, plenky pro miminko... V té době jistě nikoho nenapadlo přemýšlet jaký dárek kdo dal a jestli je to hodně nebo málo. Prostě dal od srdce co mohl a ti ve chlévě vše s povděkem přijali.
Tak vznikl krásný zvyk podarovat v době Vánoc své blízké. Je zajímavé, že narození Ježíše slaví spolu s křesťany i bezvěrci. Víte, přátelé, ony ty Vánoce nejsou ani tak o víře a o honosných darech. Ony jsou hlavně o otevřených srdcích, vnášení radosti do nich, o odpuštění a přiblížení se člověka k člověku...

Buďme stále člověk člověku člověkem. A opatrujte se. L. Č. 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek