Přítelkyně.cz - úvodní strana
Diety
Beauty
Cvičení
Fashion
Miminka a děti
Těhotenství
Zdraví
Bylinky
Mazlíčci
Pěstujeme
Recepty sladké
Recepty slané
Bydlení a interiér
Cestování
Kreativní okénko
Vánoční recepty
Finance
Promi-news
Ze společnosti
Horoskopy
Na slovíčko
Svatba
Vztahy a Erotika
Kamasutra polohy
Kurzovní lístek
Biorytmy
Čínský horoskop
Magie
Počítadlo života
Fóra a diskuze
Venive.cz
 

    SUPER NABÍDKY

    V jaké poloze s partnerem spíte?

    Zábava

    Články

  

Pletené bačkorky
Vendulka

Pletené bačkůrky na doma

Aby vaše děti, vnoučata, neteře či synovci neměli v zimě studené nožky, můžete jim uplést originální bačkorky na doma, které potěší a zahřejí.

Jednoduché pletené bačkorky č.I

Postup:
Podrážka bačkor uháčkujeme ve tvaru chodidla nebo sešijeme z uháčkovaného řetízku, pracovaného z dvojitého materiálu, stáčeného do oválu.
Vrchní díl pleteme stále hladce na dvou jehlicích v lícových a rubových řadách tak, že uprostřed každé třetí řady vypleteme trojitou ujímku ( to je 1 oko sejmeme, 2 následující oka spleteme hladce v jedno a sejmuté oko přes pletené přetáhneme), čímž se nám díl začne stahovat do obloučku. Pletené porovnáme se střihem, aby se nám díl příliš rychle nebo opět málo nestahoval, upravíme si opakování ujímek podle síly materiálu.

Máme-li díl dostatečně široký, aby pokryl celý nárt, sešijeme vzadu u paty, přišijeme k podrážce a připleteme k němu pružnou pevnou manžetku patentním vzorem 1 oko hladce, 1 oko obrace.
Po dvou řadách patentního vzorku následuje řada dírek pro navlečení stužky a potom ještě patentní pletení do výše 3 cm.
Dále pleteme přehnutou manžetku v řadách tam a zpět, od středu bačkorky vpředu počínaje vroubkovým vzorkem, t.j. stále hladce. Po uzavření obháčkujeme manžetku krátkými sloupky. (obr. 51/9)

Pletené domácí bačkorky pro děti každého věku

Bačkorky zhotovíme tímto způsobem:
Z dvojitého materiálu si upleteme malý obdélníček ve velikosti chodidla dítěte jerseyovou technikou, to je lícové řady hladce, rubové obrace.
Pak všechna oka čtyř stran obdélníčku nabereme na 4 jehlice tak, abychom hladkou stranu chodidla daly dovnitř bačkory a pleteme již z jednoduchého materiálu hladce nebo hráškovým vzorem (1.řada: 1 oko hladce, 1 oko obrace, 2. řada: nad hladce upleteným okem pleteme 1 oko obrace a naopak) do výše asi 2 cm. Pak ponecháme oka na jehlicích a pokračujeme v pletení jen na jedné z krátkých stran tolik řad , kolik ok máme na jehlici (to je kolik ok tvoří tuto kratší stranu základního obdélníčku chodidla).
Můžeme plést buď rovně a připletenou část pak rubem sešít s oky postranní delší jehlice nebo na konci každé řady splést koncové oko s jedním okem postranní jehlice, takže se nám pletení spojuje již v bačkorku.
Zbude-li nám čtvercový otvor do botičky, začneme plést znovu na všech 4 jehlicích, na nichž máme nyní přibližně na všech stejný počet ok, patentním vzorem 1 oko hladce, 1 oko obrace nebo 2 oka hladce, 2 oka obrace manžetu bačkorky do výše 3-4cm. V prvé řadě této patentní manžety vypleteme řadu dírek, t.j. pleteme po celé řadě takto: nahodit, 1 oko sejmout, 1 hladce a sejmuté oko přes hladce upletené přetáhnout. Dírkami protáhneme po dohotovení bačkorky uháčkovaný řetízek, ukončený bambulkami. (obr. 52/9)

Pozn.: Z časopisu Teplé doplňky z roku 1956

Další pletené nápady a návody zdarma

Pletené chňapky s aplikací
Pletená šála z Angory a šála z Mohéru
Pletené povlaky na polštářky
Rukavice pro zamilované
Pletené bačkorky
Pletené valentýnské přání
Návod zdarma: Pleteme ponožky s patou krok za krokem vel. 38
 

   

    Související odkazy

    MožnostiTIP: Dámské spodní prádlo Luxusní spodní prádlo I Vánoce - 2016 - tipy na vánoční dárky I Svatební spodní prádlo I Zbytky látek na patchwork

Přítelkyně.cz časopis pro ženy 2004 - 2016, ISSN 1214-7133 - Všechna práva vyhrazena

 
O násKuchařka | Poradny | Kamasutra-sexuální polohy |  Miminko | Vánoce 2016 - recepty | Venive.cz | Zbytky látek